Detroit Iron

Born in the USA
Teraz jest poniedziałek, 25 stycznia 2021, 23:04

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 25 czerwca 2013, 23:43 
Detroit Iron user

Jeździłem do nich kiedyś z nowszymi amcarami li tylko na podpięcie do kompa i wtedy było wszystko OK, lecz niedawno pojechałem pierwszym do naprawy i oto jakie spotkały mnie przygody:
1. Chrysler 300C - po zakupie autka i dopięciu do kompa wykazało iż szwankuje map sensor (cokolwiek to jest) i przy oakzji czujnik oleju - zamówiłem i to i to i umówiłem się na wymianę. Zadzwoniono, wymieniono lecz po wymianie samochód wtrynił się w tryb awaryjny i nie chciał jechać. Szef astro doszedł do wniosku że założono zły map sensor i zachował się jak facet dając mi samochód zastępczy na czas usunięcia usterki. I to niestety było jedyne zachowanie godne pochwały. Następnego dnia odwieziono mi samochód do "magika" (którego nomen omen polecam), odebrano mi samochód zastępczy i kazano się już z tym magikiem rozliczać. Koszt rozliczenia z czarodziejem to 2300 zł brutto :(((
2. Chevy Trans Sport - w ramach wzajemnych rozliczeń zamówiłem w astro silnik wycieraczek i czujnik temperatury. Zadzwonino, czujnik temperatury wymieniono (pomimo tego że komputer wykazywał iż czujnikowi nic a nic nie dolega) a silniczek wycieraczek jakoś nie. Co prawda rozebrano mi go i poskładano ale już o obudowie silniczka zapomniano. Potem przez ponad dwie godziny szukano drugiego czujnika temperatury choć i Ponti i ja tłumaczyliśmy że drugi w tym modelu nie występuje. Efekt -znów magik ale już swój własny.

Generalnie szef astro jest zwolennikiem wymiany czujników - obojętnie co by się w samochodzie nie stało zawsze według niego winny jest czujnik. W czasie dwugodzinnego oczekiwania na znalezienie nieistniejącego czujnika w moim Chevy byłem świadkiem jak próbował odpalić Pontiac'ka Bonneville"a. Po kilku nieudanych próbach zaordynował wymianę czujnika położenia wału. Ja bym najpierw sprawdził czy jest iskra i czy paliwo dochodzi lecz może w dzisiejszych czasach za wszystko co złe winne są czujniki???? Tylko dlaczego klienci muszą za to wszystko płacić????
Pozdrawiam
duke

PostNapisane: środa, 26 czerwca 2013, 10:16 
Detroit Iron member

Takie czasy. Komputer podłączyć i bezmyślnie się jego słuchać, szkoda nawet gadać jak często błąd konkretnego czujnika nie ma nic wspólnego z jego uszkodzeniem tylko zwyczajnie trzeba trochę wiązkę przestrzelić albo wykonać inne proste czynności. Ale to jest czasochłonne i ciężko za takie roboty kasować więc idą na łatwiznę.

https://www.youtube.com/watch?v=KvcQnSAKCgs

PostNapisane: niedziela, 30 czerwca 2013, 11:32 
Detroit Iron member

faktycznie magik jak 2300zł skasował . Co on robił ???
A kompa to każdy "mechanik" umie podpiąć z tym że czasem błąd podzespołu jest powodowany przez inny element i wtedy właśnie wymieniają połowę czujników w aucie bez zadowalającego efektu.

PostNapisane: poniedziałek, 1 lipca 2013, 17:49 
Detroit Iron user

"Uczył" - bo chyba tak to można nazwać - komputer wszystkiego od podstaw. Przy okazji wyczyścił filtr DPF (niestety moja cegła do dieselek) oraz ogarnął kilka innych rzeczy które przez lata się nazbierały w formie błędów i wypaczeń:) Kupiłem cegłę w okazyjnej cenie (nomen omen u Ciebie w mieście Grabo) więc miałem pięć tysięcy przeznaczone na ewentualną naprawę zaniedbań poprzedniego właściciela. Niestety zamiast naprawy zaniedbań - których zresztą poza kupnem letnich opon nie było - musiałem część budżetu przeznaczyć na wgrywanie nowego oprogramowania.
Pozdrawiam
duke

PostNapisane: niedziela, 14 lipca 2013, 21:04 
Detroit Iron user

Tak to już jest z tymi warsztatami. Mają tyle klientów, że nie muszą się starać o dobrze wykonaną pracę. Tak to odbieram, a jak moja wiedza zaczyna przekraczać wiedzę mechanika, to staram się unikać takiego warsztatu. W praktyce już praktycznie nie mam gdzie auta serwisować. ;) Wypada kupić działkę, postawić warsztat i robić samemu. Finansowo wyjdzie podobnie.

PostNapisane: wtorek, 22 września 2020, 07:16 
Detroit Iron user

www.avg.com/retail to install and activate your avg activation code instantly and download avg to visit : avgcomretail AVG AntiVirus is designed to keep critical data and files safe, private, and out of the hands of hackers.

PostNapisane: wtorek, 22 września 2020, 07:18 
Detroit Iron user

enter activation code for hulu activation on your device to watch all your favorite content online from hulu.com/activate . You will find this code at your registered email ID.Would you like to set up hulu antivirus in your PC?... at that point click here hulu device activation code for more subtleties.

PostNapisane: wtorek, 22 września 2020, 07:18 
Detroit Iron user

Sign in to your Hulu account . you may now visit hulu.com/activate .A Hulu account gives you access to an amazing selection of movies, TV shows, music and more from the hulu activation code for tv Channel Store. With thousands of available channels hulu activate your account for more details visit here .

PostNapisane: wtorek, 22 września 2020, 07:19 
Detroit Iron user

Sign in to your Hulu account . you may now activate your hulu account by visiting here : hulu activation A Hulu account gives you access to an amazing selection of movies, TV shows, music and more from the hulu channel activation by Channel Store. With thousands of available channels hulu activate online visit here for more details.

PostNapisane: wtorek, 22 września 2020, 07:21 
Detroit Iron user

First of all How to activate hulu device . When you open the Hulu app, the Hulu activation code will be on your TV. If your account needs activation then it will be displayed online on your screen then you can install it by going to enter activation code for hulu . In this way you can use the Hulu app.Hulu is a channel that everyone would want to watch on Roku streaming player and has some special features that activate hulu on roku . Activate Hulu by going to the enter activation code for hulu and take advantage of it.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2