Detroit Iron

Born in the USA
Teraz jest wtorek, 18 września 2018, 23:01

Strefa czasowa: UTC + 2

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 14:13 
Detroit Iron user

Mimo że znam Grześka to nie polecam .

W 2009 padła mi skrzynia w Tahoe . Auto trafiło na warsztat i zostało naprawione ( po bardzo długim czasie i telefonach ) .
W końcu odebrałem już rzekomo naprawione ale obudowe konwertera sam sobie musiałem założyć bo nie mieli kiedy .

Nie minęło pół roku jak skrzynia znowu strzeliła i auto na lawecie dostarczyłem do warsztatu . Po oględzinach opinia była taka że przez to że chciałem za pierwszym razem tanio i szybko to mam za swoje OK. Po jakimś czasie i paru telefonach mogłem przyjechać po auto ze skrzynią zrobioną ponoć idealnie jak bóg przykazał . ( choć z pierwszego biegu na drugi szarpała ale w odpowiedzi usłyszałem że już tak wyregulowali no i tak będzie bo inaczej trzeba by zaś rozbierać ).

A dzisiaj czyli 24.03.2011 dzwoni do mnie Jacek z Ride'n'Rolla z którym się zamieniliśmy autami że właśnie padła mu skrzynia .

To ja się pytam co to k........a ma być za serwis skoro znowu pół roku i skrzynia klęczy . Bez upalania , ciągania i miliarda kilometrów .

PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 14:59 
Detroit Iron member

jeżeli chodzi o skrzynie biegów to ja sądze że w większości pseudo amerykańskich servisów pracują goście którzy dopiero się uczą cokolwiek robić na autkach klientów . Bo skoro kolesie mają warsztaty to powinni mieć katalogi i książki servisowe gdzie jest wszystko opisane krok po kroku co i jak robic , ba nawet mają zdjęcia żeby było łatwiej ....
A zestawy naprawcze przecież istnieją nie od dziś , tak samo jak urządzenia do wykrywania błędów i różne inne wynalazki ......
Ja staram sie wszystko samemu grzebać na podstawie książki napraw GM'a ( fakt że ja mam zawsze autka z lat 80tych a tam jeszcze nie królowała elektronika ), a jak juz naprawde sobie nie radzę to jade 30 km do kolegi i wiem że on i to zrobi na 100% :) . On jest mechanikiem z zamiłowania ale posiada także pare USA CARS'ów

korek tel: 692 395 231

PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 15:04 
Moderator

Cytuj:
ale posiada także pare USA CARS'ów

a jakich :) ? moze zapros kolege na forum ?

PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 16:36 
Moderator

Jaber, w polskim prawie obowiązuje cos takiego jak rękojmia. Olać gwarancję, której pewnie nie dostałeś.

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=30

OT: Podobnie proponuje ZAWSZE korzystać z rękojmi, nawet przy nowych rzeczach. Przy gwarancji obowiązują ich i nas zapisy w karcie gwarancyjnej. Przy rękojmi, przepisy prawa polskiego.

http://www.grusgarage.pl/

PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 17:56 
Detroit Iron member

więc w swojej stajni posiada on 1972 Cadillaca Eldorado Convertible (8.2 Litre )500 ci V8 , 1986 GMC Jimmy 4,3 v6 4x4 i parówke Lincolna z 1998 . Cadillac obecnie rozebrany bo go robimy ale wrzucam pere fotek :)
Załącznik:
P7090027.JPG
Załącznik:
P7090024.JPG
Załącznik:
P4270003.JPG
Załącznik:
P4270002.JPG
Załącznik:
P1010042.JPG
Załącznik:
P1010039.JPG
Załącznik:
P1010037.JPG
Załącznik:
P1010026.JPG
Załącznik:
DSC06376.JPG
Załącznik:
DSC06369.JPG

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: piątek, 25 marca 2011, 08:02 
Detroit Iron user

Fajna ta rama z silnikiem wygląda, spróbój spółczesny samochód tak rozebrać.. :lol:

PostNapisane: niedziela, 27 marca 2011, 00:30 
Detroit Iron member

Szkoda tylko że to Eldorado ma przedni napęd bo ja strasznie tego nie lubie :( Po mojemu to w aucie ma być rama , silnik V8 z przodu i tylny napęd - koniec , kropka :mrgreen:
no a teraz przy rozbieraniu współczesnego autka to potrzeba obowiązkowo laptopa :) ,a reszta gładko idzie bo same plastiki :) . No bo po co nam takie zbedne rzeczy jak tapicerka , przecież lepiej zrobić plastikowy odlew z jednego elementu i po sprawie . Po co nam ozdobne wstawki z drewna czy hawty i loga na siedzeniach - na co to nam ? lepiej zrobic kolejny odlew z plastiku a potem zrobic z niego niby CARBON - przeciez to jest takie zaje..ste i eleganckie :) . No i jeszcze mechanika -po co nam bezawaryjna automatyczna skrzynia biegów jak możemy dostać w zamian manuala z 8mioma biegami i koła 2umasowe które sie nam zaraz zepsują i zapłacimy za nie 2,5 tyś PLNów przecież interes sie musi kręcić no nie .
AAAAAHHHHHH i jeszcze te podniecające kontrolki i rózne błędy które sie zapalaja tylko po to bo ktos je zaprogramował w servisie tak żebyśmy myśleli że mamy jkąś awarie której w rzeczywistości nie ma - no ale jedziemy do servisu i płacic tzreba za skasowanie błędu .
Pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy współczesnych wynalazków ja je sobie jednak podaruje....... :lol: :lol: :lol:

PostNapisane: niedziela, 27 marca 2011, 10:27 
Detroit Iron user

Mówisz mi z serca .....
dlatego jeżdże starym,palącym hektolitry paliwa dinozaurem,
i co najlepsze lubię to....
P.S dla mnie najlepsze skrzynie które wyszły na świat z świata GM
to TH 400 ( używano nawet w cząłgach) lub słabsza wersje TH350 :lol:

PostNapisane: niedziela, 27 marca 2011, 11:57 
Detroit Iron user

Ba sam nie nie jesteś w swoich twierdzeniach i nie tylko ty poruszasz się na co dzień normalnym prawdziwym samochodem :) Ale i tak najbardziej podobają mi się miny postronnych ludzi którzy się dowiadują ile lat ma fura i że nie mam niczego nowego i tylko tym się poruszam .

Oczywiście też nie mogę zapomnieć o starym pasacie który stoi obok dodga w dodatku turkusowym hehhehe ale co tam jak coś grzebie w w dodgu albo daria gdzies musi jechać to ten pasek jest idealny a nawet jak się zdupcy coś to koszty nie przekraczają 100 pln hehhehe a większość napraw wykonuje się młotkiem i spawarką :):):).

Strefa czasowa: UTC + 2