Detroit Iron

Born in the USA
Teraz jest poniedziałek, 25 stycznia 2021, 21:04

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 14:13 
Detroit Iron user

Mimo że znam Grześka to nie polecam .

W 2009 padła mi skrzynia w Tahoe . Auto trafiło na warsztat i zostało naprawione ( po bardzo długim czasie i telefonach ) .
W końcu odebrałem już rzekomo naprawione ale obudowe konwertera sam sobie musiałem założyć bo nie mieli kiedy .

Nie minęło pół roku jak skrzynia znowu strzeliła i auto na lawecie dostarczyłem do warsztatu . Po oględzinach opinia była taka że przez to że chciałem za pierwszym razem tanio i szybko to mam za swoje OK. Po jakimś czasie i paru telefonach mogłem przyjechać po auto ze skrzynią zrobioną ponoć idealnie jak bóg przykazał . ( choć z pierwszego biegu na drugi szarpała ale w odpowiedzi usłyszałem że już tak wyregulowali no i tak będzie bo inaczej trzeba by zaś rozbierać ).

A dzisiaj czyli 24.03.2011 dzwoni do mnie Jacek z Ride'n'Rolla z którym się zamieniliśmy autami że właśnie padła mu skrzynia .

To ja się pytam co to k........a ma być za serwis skoro znowu pół roku i skrzynia klęczy . Bez upalania , ciągania i miliarda kilometrów .

PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 14:59 
Detroit Iron member

jeżeli chodzi o skrzynie biegów to ja sądze że w większości pseudo amerykańskich servisów pracują goście którzy dopiero się uczą cokolwiek robić na autkach klientów . Bo skoro kolesie mają warsztaty to powinni mieć katalogi i książki servisowe gdzie jest wszystko opisane krok po kroku co i jak robic , ba nawet mają zdjęcia żeby było łatwiej ....
A zestawy naprawcze przecież istnieją nie od dziś , tak samo jak urządzenia do wykrywania błędów i różne inne wynalazki ......
Ja staram sie wszystko samemu grzebać na podstawie książki napraw GM'a ( fakt że ja mam zawsze autka z lat 80tych a tam jeszcze nie królowała elektronika ), a jak juz naprawde sobie nie radzę to jade 30 km do kolegi i wiem że on i to zrobi na 100% :) . On jest mechanikiem z zamiłowania ale posiada także pare USA CARS'ów

korek tel: 692 395 231

PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 15:04 
Moderator

Cytuj:
ale posiada także pare USA CARS'ów

a jakich :) ? moze zapros kolege na forum ?

PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 16:36 
Moderator

Jaber, w polskim prawie obowiązuje cos takiego jak rękojmia. Olać gwarancję, której pewnie nie dostałeś.

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=30

OT: Podobnie proponuje ZAWSZE korzystać z rękojmi, nawet przy nowych rzeczach. Przy gwarancji obowiązują ich i nas zapisy w karcie gwarancyjnej. Przy rękojmi, przepisy prawa polskiego.

http://www.grusgarage.pl/

PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 17:56 
Detroit Iron member

więc w swojej stajni posiada on 1972 Cadillaca Eldorado Convertible (8.2 Litre )500 ci V8 , 1986 GMC Jimmy 4,3 v6 4x4 i parówke Lincolna z 1998 . Cadillac obecnie rozebrany bo go robimy ale wrzucam pere fotek :)
Załącznik:
P7090027.JPG
Załącznik:
P7090024.JPG
Załącznik:
P4270003.JPG
Załącznik:
P4270002.JPG
Załącznik:
P1010042.JPG
Załącznik:
P1010039.JPG
Załącznik:
P1010037.JPG
Załącznik:
P1010026.JPG
Załącznik:
DSC06376.JPG
Załącznik:
DSC06369.JPG

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: piątek, 25 marca 2011, 08:02 
Detroit Iron user

Fajna ta rama z silnikiem wygląda, spróbój spółczesny samochód tak rozebrać.. :lol:

PostNapisane: niedziela, 27 marca 2011, 00:30 
Detroit Iron member

Szkoda tylko że to Eldorado ma przedni napęd bo ja strasznie tego nie lubie :( Po mojemu to w aucie ma być rama , silnik V8 z przodu i tylny napęd - koniec , kropka :mrgreen:
no a teraz przy rozbieraniu współczesnego autka to potrzeba obowiązkowo laptopa :) ,a reszta gładko idzie bo same plastiki :) . No bo po co nam takie zbedne rzeczy jak tapicerka , przecież lepiej zrobić plastikowy odlew z jednego elementu i po sprawie . Po co nam ozdobne wstawki z drewna czy hawty i loga na siedzeniach - na co to nam ? lepiej zrobic kolejny odlew z plastiku a potem zrobic z niego niby CARBON - przeciez to jest takie zaje..ste i eleganckie :) . No i jeszcze mechanika -po co nam bezawaryjna automatyczna skrzynia biegów jak możemy dostać w zamian manuala z 8mioma biegami i koła 2umasowe które sie nam zaraz zepsują i zapłacimy za nie 2,5 tyś PLNów przecież interes sie musi kręcić no nie .
AAAAAHHHHHH i jeszcze te podniecające kontrolki i rózne błędy które sie zapalaja tylko po to bo ktos je zaprogramował w servisie tak żebyśmy myśleli że mamy jkąś awarie której w rzeczywistości nie ma - no ale jedziemy do servisu i płacic tzreba za skasowanie błędu .
Pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy współczesnych wynalazków ja je sobie jednak podaruje....... :lol: :lol: :lol:

PostNapisane: niedziela, 27 marca 2011, 10:27 
Detroit Iron user

Mówisz mi z serca .....
dlatego jeżdże starym,palącym hektolitry paliwa dinozaurem,
i co najlepsze lubię to....
P.S dla mnie najlepsze skrzynie które wyszły na świat z świata GM
to TH 400 ( używano nawet w cząłgach) lub słabsza wersje TH350 :lol:

PostNapisane: niedziela, 27 marca 2011, 11:57 
Detroit Iron user

Ba sam nie nie jesteś w swoich twierdzeniach i nie tylko ty poruszasz się na co dzień normalnym prawdziwym samochodem :) Ale i tak najbardziej podobają mi się miny postronnych ludzi którzy się dowiadują ile lat ma fura i że nie mam niczego nowego i tylko tym się poruszam .

Oczywiście też nie mogę zapomnieć o starym pasacie który stoi obok dodga w dodatku turkusowym hehhehe ale co tam jak coś grzebie w w dodgu albo daria gdzies musi jechać to ten pasek jest idealny a nawet jak się zdupcy coś to koszty nie przekraczają 100 pln hehhehe a większość napraw wykonuje się młotkiem i spawarką :):):).

PostNapisane: wtorek, 22 września 2020, 06:49 
Detroit Iron user

To activate Netflix on Roku TV, click the ADD CHANNEL button and set your box. To learn about the features of Netflix on your Roku TV, activate Netflix on roku. And you can tap on the channel name or image to open the Netflix-Roku window.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2