Detroit Iron

Born in the USA
Teraz jest piątek, 19 stycznia 2018, 17:26

Strefa czasowa: UTC + 2

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 25 czerwca 2013, 23:43 
Detroit Iron user

Jeździłem do nich kiedyś z nowszymi amcarami li tylko na podpięcie do kompa i wtedy było wszystko OK, lecz niedawno pojechałem pierwszym do naprawy i oto jakie spotkały mnie przygody:
1. Chrysler 300C - po zakupie autka i dopięciu do kompa wykazało iż szwankuje map sensor (cokolwiek to jest) i przy oakzji czujnik oleju - zamówiłem i to i to i umówiłem się na wymianę. Zadzwoniono, wymieniono lecz po wymianie samochód wtrynił się w tryb awaryjny i nie chciał jechać. Szef astro doszedł do wniosku że założono zły map sensor i zachował się jak facet dając mi samochód zastępczy na czas usunięcia usterki. I to niestety było jedyne zachowanie godne pochwały. Następnego dnia odwieziono mi samochód do "magika" (którego nomen omen polecam), odebrano mi samochód zastępczy i kazano się już z tym magikiem rozliczać. Koszt rozliczenia z czarodziejem to 2300 zł brutto :(((
2. Chevy Trans Sport - w ramach wzajemnych rozliczeń zamówiłem w astro silnik wycieraczek i czujnik temperatury. Zadzwonino, czujnik temperatury wymieniono (pomimo tego że komputer wykazywał iż czujnikowi nic a nic nie dolega) a silniczek wycieraczek jakoś nie. Co prawda rozebrano mi go i poskładano ale już o obudowie silniczka zapomniano. Potem przez ponad dwie godziny szukano drugiego czujnika temperatury choć i Ponti i ja tłumaczyliśmy że drugi w tym modelu nie występuje. Efekt -znów magik ale już swój własny.

Generalnie szef astro jest zwolennikiem wymiany czujników - obojętnie co by się w samochodzie nie stało zawsze według niego winny jest czujnik. W czasie dwugodzinnego oczekiwania na znalezienie nieistniejącego czujnika w moim Chevy byłem świadkiem jak próbował odpalić Pontiac'ka Bonneville"a. Po kilku nieudanych próbach zaordynował wymianę czujnika położenia wału. Ja bym najpierw sprawdził czy jest iskra i czy paliwo dochodzi lecz może w dzisiejszych czasach za wszystko co złe winne są czujniki???? Tylko dlaczego klienci muszą za to wszystko płacić????
Pozdrawiam
duke

PostNapisane: środa, 26 czerwca 2013, 10:16 
Detroit Iron member

Takie czasy. Komputer podłączyć i bezmyślnie się jego słuchać, szkoda nawet gadać jak często błąd konkretnego czujnika nie ma nic wspólnego z jego uszkodzeniem tylko zwyczajnie trzeba trochę wiązkę przestrzelić albo wykonać inne proste czynności. Ale to jest czasochłonne i ciężko za takie roboty kasować więc idą na łatwiznę.

https://www.youtube.com/watch?v=KvcQnSAKCgs

PostNapisane: niedziela, 30 czerwca 2013, 11:32 
Detroit Iron member

faktycznie magik jak 2300zł skasował . Co on robił ???
A kompa to każdy "mechanik" umie podpiąć z tym że czasem błąd podzespołu jest powodowany przez inny element i wtedy właśnie wymieniają połowę czujników w aucie bez zadowalającego efektu.

PostNapisane: poniedziałek, 1 lipca 2013, 17:49 
Detroit Iron user

"Uczył" - bo chyba tak to można nazwać - komputer wszystkiego od podstaw. Przy okazji wyczyścił filtr DPF (niestety moja cegła do dieselek) oraz ogarnął kilka innych rzeczy które przez lata się nazbierały w formie błędów i wypaczeń:) Kupiłem cegłę w okazyjnej cenie (nomen omen u Ciebie w mieście Grabo) więc miałem pięć tysięcy przeznaczone na ewentualną naprawę zaniedbań poprzedniego właściciela. Niestety zamiast naprawy zaniedbań - których zresztą poza kupnem letnich opon nie było - musiałem część budżetu przeznaczyć na wgrywanie nowego oprogramowania.
Pozdrawiam
duke

PostNapisane: niedziela, 14 lipca 2013, 21:04 
Detroit Iron user

Tak to już jest z tymi warsztatami. Mają tyle klientów, że nie muszą się starać o dobrze wykonaną pracę. Tak to odbieram, a jak moja wiedza zaczyna przekraczać wiedzę mechanika, to staram się unikać takiego warsztatu. W praktyce już praktycznie nie mam gdzie auta serwisować. ;) Wypada kupić działkę, postawić warsztat i robić samemu. Finansowo wyjdzie podobnie.

Strefa czasowa: UTC + 2