Detroit Iron

Born in the USA
Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 06:17

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 26 października 2016, 10:21 
Świeżak

Witajcie,

Przywitałem się grzecznie tutaj, a teraz pora się pochwalić szerzej. Zacznę chwalenie nietypowo, bo najpierw wypunktuje listę rzeczy do poprawienia, może ktoś mi coś ciekawego zasugeruje:

1. W listopadzie zapodaje LPG. Instalacja dwa parowniki i mikser własnej konstrukcji gazownika. Mówi, że zakładał już do tego silnika. Macie jakieś istotne protipy? Na coś szczególnie zwrócić uwagę? Z góry przepraszam purystów, którzy się obruszą, że do klasyka LPG to grzech, ale niestety jeżdżę już trzeci tydzień na Pb i wiem, że długo tak nie pociągnę :)
  2. Co do butli opcje są dwie (nie chce poświęcać bagażnika) - albo jakieś 50-60 litrów LPG między ramą, a wałem - albo na całego: wyspawać zbiornik na Pb ~50 litrów, a w miejsce obecnego walnąć toroidalny LPG na 100 litrów.
  3. Właśnie wymieniłem olej na 10W40 Magnatec - ujdzie? Ciśnienie na wskaźniku OK.
  4. Temperatura silnika na wskaźniku stabilizuje się na drugiej kresce (nie na środku), ale wyczytałem na amerykańskich forach, że to powszechny problem czujnika i żebym sobie tym nie zawracał głowy. Mechanik stwierdził, że termostat puszcza prawidłowo.
  5. Najbardziej przed zimą martwi mnie, że nie zapala się w podłodze kontrolka po wpięciu 4x4. Sprawdziłem wtyczkę przy skrzynce rozdzielczej, gdzie powinno pojawiać się 12V i nie pojawia się, więc jest nadzieja, że może tylko bezpiecznik. I tego bym sobie bardzo życzył.
  6. Drzwi kiepsko otwierają się od środka, tylne prawie w ogóle. Wszystkim wydaje się, że ja taki kulturalny driver, bo latam dookoła i otwieram pasażerom z zewnątrz :) A w ogóle to są trochę poopuszczane, zakupiłem już jakieś trzpienie, szukam sprytnej osoby co mi to ogarnie.
  7. Chciałem się podpiąć pod gniazdo diagnostyczne, ale okazało się, że to jeszcze nie OBD2. To jest jakieś starsze gniazdo GM 2x6 pin. Próbowałem zczytać błędy spinaczem biurowym, ale nic mi nie miga, może mam spaloną lampkę Check Engine. W każdym razie przejściówka GM->OBD2 pomoże zczytać cokolwiek, czy szukać jakiś dedykowanych urządzeń?
  8. Za to doskonale działa mi lampka ABS i nie wiem dlaczego, na oko z hamulcami wszystko w porządku
  9. Kompresor klimatyzacji do regeneracji, chyba się przyciera. Mogę czekać z tym do wiosny, czy jest ryzyko, że stanie, zerwie pasek i narobi kłopotu?

Na razie to z grubsza tyle. Silniczek chodzi ładnie, skrzynia również, zawieszenie idealne. Tylko strasznie szybko wylatują banknoty z Władysławem Jagiełłą na stacji :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: środa, 26 października 2016, 10:47 
Detroit Iron user

Ad.1. Jesli masz uklad TBI to w sprawie gazu dzwon do Lukiego(Łukasz), nie baw sie w zadne miksery, Luky ma na to lepsze rozwiazanie.
Gwarantuje Ci, ze warto do niego jechac, to najlepszy gazownik od amerykancow, tel.691-388-944.
Dzwon a bedziesz Pan zadowolony.
Ad.2. Nie wiem jak w tym modelu, ale w Astro zamiast kola podwieszanego mialem 103l toroidalny ze zblokowanym zaworem, trasa Slask-Gdansk na jednym tankowaniu.
Ad.3. Olej do Twojego to pewnie 5W30 i tak masz napisane byc moze a korku, mozna zastosowac 10W30 , ale raczje nie z koncowka 40, bo zaczna Ci sie sypac hydrauliczne popyhacze zaworow(tzw.liftery)
Ad.4. To nie wina czujnika, tylko wisko utrzymuje Ci praktycznie caly czas stala temperature, w silnikach z czujnikiem wlaczajacym wentylatory temperatura skacze jak sinusoida
Ad.5. Zarejestruj sie na stronce http://www.autozone.com, nastepnie na srodku u gory masz MyVihacle, wybierasz swoje auto i klikasz Browse without a store, na stronie glownej z prawej u gory Repair Guides i masz dostep do kompletnej wiedzy dot.Twojego wozidla, schematy, zdjecia, opisy co i jak, jakie oleje i ilosci itp
Ad.7.http://www.troublecodes.net/gm/
Ad.9.wyciagnij bezp.z klimy to czujniki nie wlacza sprzegla

PostNapisane: środa, 26 października 2016, 15:22 
Świeżak

Dzięki kolego odpowiedź!

1) Jestem prostym informatykiem - jak poznać, czy mam TBI? Foto w załączniku

3) Odnośnie oleju to ważna uwaga! Dzięki, zajrzę w domu do instrukcji, najwyżej wymienię jeszcze raz. Płukać przed wymianą? Przebieg silnika 178.000 mil, olej wymieniłem wczoraj.

4) To znaczy jest dobrze, czy źle z tym wisko?

5) Chyba naprawiłem sobie 4x4 - bezpiecznik był spalony. Wrócę do domu to przetestuje, ale już jestem z siebie dumny :)

9) Kapitalny pomysł z tym bezpiecznikiem, dzięki

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: środa, 26 października 2016, 16:00 
Detroit Iron user

Ad.1.-sprawdzalem masz TBI
Ad.2.-nie musisz plukac, zreszta jak pojezdzisz troche na tym swiezym oleju to sie nic nie stanie
Ad.4.-tak jest dobrze, zadne moje auto z wisko nigdy nie osiagnelo polowy skali, musialbys poruszac sie w totalnym ukropie w korku

PostNapisane: czwartek, 27 października 2016, 12:08 
Świeżak

Dzięki kolego - odnośnie LPG - zadzwoniłem pod wskazany numer, pogadałem i jestem umówiony na montaż autorskiej sekwencji za 2 tygodnie - jakby co będzie na Ciebie ;) ;)

PostNapisane: czwartek, 27 października 2016, 12:29 
Detroit Iron user

Luky jeszcze nigdy nie zawiodl ;-) , rowniez wybieram sie do niego na podobny zabieg, choc akurat cisnienia nie mam, bo jakos udalo mi sie opanowac i wyregulowac mikserska instalke.

PostNapisane: czwartek, 27 października 2016, 18:06 
Detroit Iron user

Jeśli chodzi o Luky'ego spod Myszkowa to z moim Cadillakiem z TBI coś mu okrutnie nie wyszło :/ Źle dobrane komponenty, a jakość montażu poniżej jakiegokolwiek poziomu. Więc ja akurat nie polecam

PostNapisane: piątek, 28 października 2016, 06:32 
Detroit Iron user

To jestes pierwszy, ktory narzeka. Po za tym byles na poprawce, czy tylko wylewasz swoje zale. Druga rzecz, czesto jest tak, ze ze wzgledu na zasobnosc portfela klienta robi sie pod niego. Sam jestem przykladem, bo w Sunfire chcialem obrzytwic i wzialem najtansze wtryski, po czasie poszedlem po rozum do glowy, wzialem te, ktore rekomendowal Luky i problem zniknal. Po za tym, nie spotkalem sie nigdy z sytuacja, zeby Luky na sugestie klienta nie poprawil swojej roboty.

PostNapisane: piątek, 28 października 2016, 09:44 
Świeżak

Zaryzykuje. Większość opinii na internetach pozytywna i jako jedyny opatentował sekwencję do tego silnika, która podobno działa. Na pewno zrelacjonuje jak już będzie po wszystkim.

PostNapisane: piątek, 28 października 2016, 16:30 
Detroit Iron user

Dziala, bo zakladaja ja ludzie z vanklub.pl do G20 i Vandury

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2