Detroit Iron

Born in the USA
Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 00:59

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 00:18 
Moderator

Czas ujawnić noworoczną tajemnicę. Jak widzicie udało się po wieeeeeelu miesiącach poszukiwań znaleźć kandydata na dupowóz z duszą. Nauczony niekończącym się remontem Pontiaca omijałem szerokim łukiem wszelkie wynalazki, okazje, składaki, szroty i inne kawałki paździeżu :) Fakt, że z kilkoma autami się minąłem (vide np Żaba), ale tak być musiało jak widać.

Przedstawiam Wam zatem Polski barn find - Olds 98 Regency Brougham 1983 (prawie mój równolatek:) ). Jak udało się go znaleźć? KTOŚ mi pomogł :D Pocztą pantoflową dowiedziałem się, że jest takie auto zakopane głeboko w garażu w Małopolsce. Dobra dusza jest u nas na forum, obiecała się ujawnić jak już Olds będzie pokazany. Czekam zatem ;-)

Co do samego auta - idealnie opisuje go określenie New Old Stock. Przybył do Polski z El Paso w Texasie, a więc jest spora szansa, że wozili się nim nielegalni imigranci lub służbista graniczny. Możnaby rzecz, że auto prawie z Meksyku. Nazwisko ex właściciela dowodzi, że jest duża szansa, że przekraczał granicę. Jeśli tak było, to na pewno nie często. Oryginalny przebieg ponad 50 tyś mil przez te 30 lat pokazuje, że fura była raczej niedzielna. Skąd taka pewność co do tego przebiegu? Jak go zobaczycie na żywo zrozumiecie :) Dawno nie widziałem tak zdrowej fury od spodu. Dostanę pewnie od niektórych po twarzy za takie stwierdzenie, ale...wg mnie jest to jeden z lepiej utrzymanych fullsizów w Polsce.

Z czystego obowiązku dodam, że pod maską 307-ka, a więc econobox :)

Co dalej z autem? Na razie na pewno tune up u Grusiaków. Ogólny przegląd, filtry, płyny pierdoły. Chcę żeby pozostał w oryginale, także zmienie co najwyżej elementy lekko zmęczone jak np parapety w drzwiach, czy jakieś guziczki ze zdrapanym chromem.
Dodatkowo jak się odkuję finansowo to jakieś klimatyczne felgi (marzą mi się pełne w środku centerliny itp) no i ewentualnie trochę bardziej słyszalny wydech. Podkreślam jednak, że bez szaleństw - dual, ale nie krzyczący.

Na razie posiadam jedynie fotki z komóry, także jak się domyślacie g...no widać. Na pewno nie widać zajebistości stanu tego wieloryba :)

Dla wzrokowców:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety Europejskie miejsce ma się do fullsizów dośc umownie :/

Obrazek

Co fajne, jest to naprawdę wypasiona wersja. Dodatkowe wskaźniki pod kierą, doświetlanie zakrętów, opera lights (niestety te akurat nie działają - jak ktoś wie jak to ugryźć od razu dawać znać), AC działa.

Taka anegdotka z odbioru auta. W związku z tym, że zaspyało nas po same pachy nie wyszedł mój plan powrotu na kołach. Umówiłem się zatem z laweciarzem na stacji benzynowej nieopodal domu. Zakupiony wcześniej akumulator pod pachę, podstawowe toolsy w plecak i jak Hobbit w drogę przez te sniegi. Na szczęście tylko niecały 1km, ale zmachałem się jak dziki wół :) Dochodzę - widzę z daleka furacz jest. Oczywiście wokoło spojrzenia Golfiarzy i innych omawianych w wątku o Corvette miłośników Diesla. Szybkie powitanie, autko zjeżdża, wpinam aku - lampki się pięknie zaświecają. Kręcę, kręcę - zagdał. Fura stała niejeżdżona ponad 2 lata, także miała prawo mieć fochy. Wiadomo 30-to latek :) No ale nic - załadowałem się, Pan z lawety był na tyle miły, że obiecał "kryć mi tyły" żeby się psiarnia nie uczepiła Oldsa bez tablic. Turlam się, wyjecham...zgasł. Kręcę, Drive...zgasł. Myśle - lipa. Gapie już zaczyną fotorelację na Fejsbuka. Z 4-5 minut walki i w końcu trochę odżył. Znów spojrzenia w stylu WTF! Zielone, rura...i lekki boczek :) Odzwyczaiłem się od jazdy RWD, dodam, że szyby totalnie zaparowane, ledwo widzę kierę, bo para z ust wypełnia całą kabinę. Tak jak pisałem to był tylko 1km, ale wrażeń jak Adaś Małysz na Dakarze :)

Pomachałem na dowiedzenia Panu z lawety i zjechałem do garażu. Manewrowanie...muszę poćwiczyć ;)

A teraz powoli na ferie i kolejne updaty pewnie dopiero w połowie lutego.

PS Wyprzedzając pytania - tak ten Olds wisi na Allegro. Nie nie dałem za niego tyle :D Zawisł dłuuuuugo po tym jak juz był w moich szponach. Taki mały deal :)

SURPRISED :D ??

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 01:17 
Detroit Iron member

Kurcze Robert. Gratulacje. Fajny rodzyn. Ja to na luksus nakierowany więc jakbyś dał jakieś fotki wnętrza z biegiem czasu. Faktycznie cukierek - w komorze silnika kanapki można chować.

Obrazek

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 01:19 
Moderator

Jutro postaram się w bardziej cywilizowany sposób go obfotografować. Środek muszę dopieścić - wiesz zima, te sprawy. Ale i tak czuję, że to PRAWIE Fleetwood :)

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 01:28 
Detroit Iron member

Właśnie podejrzewam, że masz tam bardzo fajnie w środku. Jak jeszcze będzie tam jakiś plusz/welur to nie będzie Ci się chciało do domu z niego wychodzić. Szczególnie o tej porze roku.

Obrazek

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 01:31 
Detroit Iron user

Fajny daily car, nie powiem.

Co do miejsc na parkingach to też się już przekonałem jak zajechalim Cadim pod market i stanąłem na 4 miejscach bo tylko w ten sposób było w miarę bezpiecznie...

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 09:25 
Detroit Iron user

gratki
Fajniutki. Podoba mi się linia boczna tego autka, fajnie ,,umieścili,, wyżej kufer 8)

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 11:00 
Detroit Iron member

No gratuluje fury .
Podziwiałem go na allegro juz jakis czas bo jest piekny , a ta 307 wcale nie jest taki ekonobox bo mam ją u siebie w Caprice i frańca pije tyle zo 7.0 :)
W sumie ten olds to odpowiednik Cadillaca Fleetwooda i De Ville do 1984 .
Piękny , jeszcze raz gratulacje
Mam o nim troche literatury więc jakkbyś chciał cos o danych katalogowych to moge Ci puścić foty na maila.
Pozdrawiam

Obrazek

korek tel: 692 395 231

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 11:09 
Moderator

Korek - bardzo bym poprosił :) roberth.82@wp.pl

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 11:12 
Detroit Iron member

to będziesz waćpan wygodnie na co dzień podróżował :wink: wielu bezawaryjnych kilometrów życzę

Obrazek

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 11:29 
Detroit Iron member

gratulacje z udanego zakupu :D teraz czekamy na Boniego

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2